IX. Ulusal Parçacık Hızlandırıcıları ve Dedektörleri Yaz Okulu

from Tuesday, 10 September 2013 (09:15) to Sunday, 15 September 2013 (18:15)
Bodrum Belediyesi (Nurol Kültür Merkezi)

        : Sessions
    /     : Talks
        : Breaks
10 Sep 2013
11 Sep 2013
12 Sep 2013
13 Sep 2013
14 Sep 2013
15 Sep 2013
AM
09:15 Açılış   (Nurol Kültür Merkezi)
10:15 Ömer YAVAŞ - Parçacık Hızlandırıcılarının Fiziği ve Tipleri   (Nurol Kültür Merkezi)
11:00 --- Ara ---
11:15 İlkay Türk ÇAKIR- HIzlandırıcı Fiziğine Giriş   (Nurol Kültür Merkezi)
09:15 Gökhan ÜNEL- Parçacık Fiziği Algıçları ve Tetikleme   (Nurol Kültür Merkezi)
10:15 Öznur METE - Enine Demet Dinamigi   (Nurol Kültür Merkezi)
11:00 --- Ara ---
11:15 Avni AKSOY - Boyuna Demet Dinamiği   (Nurol Kültür Merkezi)
09:15 Horst STOECKER - Science at FAIR   (Nurol Kültür Merkezi)
10:15 Ali ALAÇAKIR - Demet Teşhis (Diagnostik) Ölçüm Yöntemleri   (Nurol Kültür Merkezi)
11:00 --- Ara ---
11:15 Ela GANİOĞLU - Hızlandırıcılarda Magnet Sistemleri   (Nurol Kültür Merkezi)
09:15 TEKNE TURU   (Nurol Kültür Merkezi)
09:15 Ömer YAVAŞ - Parçacık Hızlandırıcılarının Dünyadaki Durumu   (Nurol Kültür Merkezi)
10:15 Bayram DEMİR - Parçacık Hızlandırıclarının Tıp Uygulamaları   (Nurol Kültür Merkezi)
11:00 --- Ara ---
11:15 Taylan YETKİN - Çarpıştırıcı Fiziği   (Nurol Kültür Merkezi)
09:15 Orhan ÇAKIR - Demet-Demet Etkileşmesi   (Nurol Kültür Merkezi)
10:15 Erdal RECEPOĞLU - Siklotron ve Uygulama Alanları   (Nurol Kültür Merkezi)
11:00 --- Ara ---
11:15 Sema Bilge OCAK - Sinkrotron Işınımı ve Kullanım Alanları   (Nurol Kültür Merkezi)
PM
12:00 R. Burcu ÇAKIRLI - Radyasyon ve Radyasyondan Korunma   (Nurol Kültür Merkezi)
12:45 --- Yemek Arası ---
14:15 Latife Şahin YALÇIN - Parçacık Kaynakları   (Nurol Kültür Merkezi)
15:00 Öznur METE - Hızlandırıcı Tasarım/Benzetim-I: Superfish   (Nurol Kültür Merkezi)
15:45 --- Ara ---
16:00 Deney 1: Dedektörlerde Temel Sinyal Ölçümleri   (Nurol Kültür Merkezi)
17:00 --- Ara ---
17:15 Deney 2: Puls Jeneratörü ile Temel Sinyal Ölçümleri   (Nurol Kültür Merkezi)
12:00 Zafer NERGİZ - Kararsızlıklar Ve Çoklu Parçacık Etkileri   (Nurol Kültür Merkezi)
12:45 --- Yemek Arası ---
14:15 Özlem KARSLI - Hızdırıcılarda RF Güç Sistemleri   (Nurol Kültür Merkezi)
15:00 Yeşim ÖKTEM - Parçacık Hızlandırıcılarının Nükleer Uygulamaları   (Nurol Kültür Merkezi)
15:45 --- Ara ---
16:00 Zafer NERGİZ - Hızlandırıcı Tasarım/Benzetim-II MADX, Madx Kodları   (Nurol Kültür Merkezi)
17:00 --- Ara ---
17:15 Deney3 : Tetikleme ve Veri Okuma   (Nurol Kültür Merkezi)
12:00 Ergün GÜNTEKİN - Yüksek Vakum Teknolojisi   (Nurol Kültür Merkezi)
12:45 --- Yemek Arası ---
14:15 Lidya Amon SUSAM - Veri Toplama Sistemleri   (Nurol Kültür Merkezi)
15:00 İlhan TAPAN - Parçacık Dedektörleri   (Nurol Kültür Merkezi)
15:45 --- Ara ---
16:00 Ercan PİLİÇER - Hızlandırıcı Tasarım/Benzetim-III FLUKA   (Nurol Kültür Merkezi)
17:00 --- Ara ---
17:15 Eksik Deneylerin Telafisi   (Nurol Kültür Merkezi)
12:00 Aslı YETKİN - Veri Analiz Teknikleri   (Nurol Kültür Merkezi)
12:45 --- Yemek Arası ---
14:15 İlkay TÜRK ÇAKIR - Radyasyon - Madde Etkileşimi   (Nurol Kültür Merkezi)
15:00 Ömer YAVAŞ - THM Projesi   (Nurol Kültür Merkezi)
15:45 --- Ara ---
16:00 A. Birkan SELÇUK - Hızlandırıcı Tasarım/Benzetim-IV Labview ve Veri Akışı   (Nurol Kültür Merkezi)
12:00 Adnan KILIÇ - Hızlandırıcı Tasarımı / Benzetimi – GEANT4   (Nurol Kültür Merkezi)
12:45 --- Yemek Arası ---
14:15 Sınav   (Nurol Kültür Merkezi)
15:30 Değerlendirme   (Nurol Kültür Merkezi)
16:30 Kapanış   (Nurol Kültür Merkezi)