14-19 September 2020
HTE / TARLA
Europe/Istanbul timezone

Registration

Registration Form

Opens 3 Aug 2020
Closes 21 Aug 2020

TFD XIV. Parçacık Hızlandırıcıları ve Dedektörleri Yaz Okulu Katılımcı Seçim Kriterleri

1) Katılım yapacak öğrencilerin tamamının TÜBİTAK-ARBİS kaydının olması gereklidir.
2) Katılımcılar kayıt sırasında sisteme TÜBİTAK-ARBİS özgeçmişlerini yükleyecektir. TÜBİTAK-ARBİS formatı dışında özgeçmiş yükleyen katılımcıların başvurusu kabul edilmeyecektir.
3) Kayıt sırasında bilgisi verilen e-posta adresleri TÜBİTAK-ARBİS kaydı yapılırken verilen e-posta adresleri ile aynı olmalıdır.
4) Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrencilerin bilgisayarlı uygulama derslerinde kullanmaları için dizüstü bilgisayarlarını getirmeleri gerekmektedir.
5) Üniversitelerin Fizik, Fizik Müh., Matematik, Elektrik-Elektronik Müh., Bilgisayar Müh., Makine Müh., Malzeme Müh. ve Mekatronik Müh. bölümlerinde kayıtlı 3. veya 4. sınıf öğrencileri başvuru yapabilir.
6) Katılımcıların yaz okulunun konu ve amacıyla ilgili temel fizik derslerini almış olması gerekmektedir (Transkript istenecektir).
7) Her katılımcının kendi bölümünden alacağı en az bir adet tavsiye/referans mektubu gereklidir.
8) Katılımcıların başvuru sırasında yapılacak online ön bilgi yoklama sınavından 70/100 ve üzeri almış olması gerekmektedir.
9) Uygulama derslerinde kullanılacak lisanslı yazılımların açtırılabilmesi amacıyla “Ad-soyad, telefon, kişisel PC’nizin MAC-ID adresi ile üniversite (kurumsal) e-posta adresi bilgilerinizin” bu madde ile verilen sıralamaya uygun olarak etkinlik sorumlusuna iletilmesi gerekmektedir.

DİKKAT!
Ön kaydınız tamamlandıktan sonra elektronik posta adresinize sınav soruları gönderilecektir. Sınav soruları gönderildikten sonra en kısa sürede cevaplandırılması gerekmektedir. Lütfen kayıttan sonra elektronik posta adresinizi sık sık kontrol ediniz.

TFD XIV. Ulusal Parçacık Hızlandırıcıları ve Dedektörleri Yaz Okulu Bilim Kurulu

Registration not open
The registration period has not started yet.