14-19 September 2020
HTE / TARLA
Europe/Istanbul timezone

DUYURU!!!

Değerli Öğrencilerimiz,

Bildiğiniz üzere Ulusal Parçacık Hızlandırıcıları ve Dedektörleri Yaz Okulu’nu heryıl düzenli olarak yüzyüze katılımlı olarak gerçekleştirmekteyiz. Düzenleyiciler ve Eğiticiler olarak hızlandırıcı teknolojilerinin ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlamış olması sebebiyle, siz değerli öğrencilerimizin Eğitici ve Eğitim materyalleri ile birebir bağlantıda olması gerektiği kanaatinde olduğumuzdan, okulun yüzyüze katılımlı olması gerektiğine inanıyor, ve elimizden geldiğince okulun 6 günlük süresi boyunca hem teorik ve hem de uygulamalı eğitimi Eğiticilerle birebir temas içerisinde geçirmenizi sağlamaya çalışıyoruz.

Ancak bu yıl tüm dünyanın ve dolayısıyla hepimizin de bildiği üzere yaşanmakta olan COVID-19 salgını, ülkemizde ve dünyada ciddi sıkıntılar yaratmış, hala da maalesef çözüme kavuşturulamamıştır. Bildiğiniz üzere salgın sebebiyle, Üniversitelerimizin 2020-2021 Güz Dönemi Eğitim Yarıyıl başlangıç tarihi Ekim ayı başına ertelenmiş, pekçok Üniversitemiz salgın sebebiyle 2020-2021 Güz Dönemini online eğitim ile sürdürme kararı almıştır. Hal böyleyken, bu yıl düzenleyecek olduğumuz XIV. Ulusal Parçacık Hızlandırıcıları ve Dedektörleri Yaz Okulu’muzu siz değerli öğrencilerimizin sağlıkla eğitim almanız gereğini göz önünde bulundurarak üzülerek iptal etme kararı almış bulunmaktayız.

Ulusal Parçacık Hızlandırıcıları ve Dedektörleri Yaz Okulu Düzenleyicileri ve Eğiticileri olarak amacımız geleceğimizin teminatı olan siz değerli öğrencilerimize elimizden geldiğince en verimli eğitimi verebilmek ve çalışmalarımızı bu amaçla sürdürmektir. Gelecek yıllarda sağlıklı koşullarda düzenleyeceğimiz yeni okullarla sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyacağımızı belirtir hepinizi sevgiyle kucaklarız.

Ulusal Parçacık Hızlandırıcıları ve Dedektörleri Yaz Okulu

Düzenleme Kurulu

Starts
Ends
Europe/Istanbul
HTE / TARLA
Seminer Salonu
Ankara Üniversitesi Hızlandırıcı Teknolojileri Enstitüsü (HTE) Gölbaşı Kampüsü 06830 Gölbaşı / Ankara